Bayern Munich me ofertë finale për mesfushorin portugez, 39 milionë euro “në pjatë” Fulhamit

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 1 Korrik, 2024 13:14

Bayern Munich me ofertë finale për mesfushorin portugez, 39 milionë euro “në pjatë” Fulhamit

Bayern Munich nuk heq dorë nga Joao Palhinha. Pas vendit të tretë në kampionat, sezonin e kaluar, dhe eliminimit të hidhur nga Kupa e Gjermanisë, skuadra bavareze po mendon për rindërtimin e skuadrës me objektivin “rikthim i menjëhershëm në majat e kampionatit gjerman dhe mundësia për të arritur sa më larg në Champions League e ardhshme”.

Ndër objektivat që drejtuesit i kanë vënë vetes për merkaton e verës mbetet mesfushori portugez, i cili sezonin e kaluar ia doli shumë mirë me fanellën e Fulhamit. Në fakt, lojtari u thirr në veprim nga trajneri i tij në 39 raste në Premier League, “FA Cup” dhe “League Cup”, duke shënuar 4 gola, të gjithë në kampionat.

Sulmi i skuadrës gjermane nuk vonoi. Sipas raportimeve nga “Sky Sports De”, oferta përfundimtare nga Bayern Munich për Fulhamin prej 38-39 milionë stërlina ka mbërritur, për të blerë kartonin e Palhinha. Objektivi është të binden “Cottagers”, duke qenë se, siç lexojmë gjithmonë në faqen e internetit të transmetuesit gjerman, tashmë bavarezët kanë një marrëveshje verbale me lojtarin.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 1 Korrik, 2024 13:14