Dua Lipa me koncert gjigant, do të flasë për shpërnguljen nga Kosova

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 1 Korrik, 2024 20:31

Dua Lipa me koncert gjigant, do të flasë për shpërnguljen nga Kosova

Këngëtarja kosovare me famë botërore Dua Lipa, do të mbajë një koncert në stadiumin Wembley.

29-vjeçarja ka mahnitur me paraqitjen në Glastonbury të premten, transmeton Indeksonline.

Duke folur për ‘The Sun’ një burim tha se Dua do të këndoj në një koncert ku priten të jenë rreth 90,000 persona, duke ndjekur gjurmët e Madonna-s dhe të Taylor Swift.

Burimi tha se do të jetë një moment emocionues për yllin e popit, pasi do të tregojë për punën që ka bërë kur është shpërngulur në Londër nga Kosova, në moshën 15-vjeçare.

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 1 Korrik, 2024 20:31