Sllovenia kishte mposhtur Portugalinë në mars në takimin e tyre të vetëm

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 1 Korrik, 2024 12:05

Sllovenia kishte mposhtur Portugalinë në mars në takimin e tyre të vetëm

Portugalia hyn si top favorite ndaj Sllovenisë në 1/8 e finales së EURO 2024-shit.

Mirëpo portugezët e kanë humbur ndeshjen e vetme që e kanë zhvilluar kundër kombëtares nga Ballkani.

Sllovenët kishin triumfuar në ndeshjen miqësore të zhvilluar në mars me rezultat 2:0.

Sidoqoftë, një ndeshje e karakterit garues të këtij niveli natyrisht se e vë favorite Portugalinë pavarësisht një dueli dhe një humbjeje.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 1 Korrik, 2024 12:05