Futbolli në zi! Humb jetën mbrojtësi dhe trajneri i njohur italian

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 2 Korrik, 2024 12:01

Futbolli në zi! Humb jetën mbrojtësi dhe trajneri i njohur italian

Mbrojtësi italian, Comunardo Niccolai ka humbur jetën ditën e sotme në moshën 77-vjeçare.

Klubi i futbollit shkruan për mbrojtësin se ai la në kujtesën e të gjithëve një sportist të madh, një njeri të sjellshëm dhe shumë miqësor.

Niccolai  hyri në histori si “mbreti i autogolave”. Një gol i bërë me kokë në ndeshjen e Juventusit shtoi shumë pikë në karrierën e mbrojtësit italian.

Pas karrierës së tij si futbollist, ai ishte gjithashtu një trajner, duke futur talente si Gianluigi Buffon dhe Francesco Totti në ekipin e të rinjve italianë dhe më pas duke trajnuar edhe kombëtaren e femrave.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 2 Korrik, 2024 12:01