Real Madridi në “pole position” për të nënshkruar me Marc Guehi

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 3 Korrik, 2024 13:56

Real Madridi në “pole position” për të nënshkruar me Marc Guehi

Real Madridi kryeson një listë të gjigantëve evropianë që synojnë yllin e Anglisë, Marc Guehi.

Barcelona dhe Juventus janë duke mbajtur kontrolle për qendërmbrojtësin e Crystal Palace, të vlerësuar me 50 milionë funte.

Dhe rivalët e Londrës Veriore Arsenali dhe Tottenham janë gjithashtu admirues të tij.

Guehi, 23 vjeç, pritet të shitet këtë verë, por Palace dëshiron një shumë të ngjashme me 50 milionë funte që po marrin nga Bayern Munich për Michael Olise.

Të diplomuarit në akademinë e Chelseat i kanë mbetur vetëm dy vjet nga kontrata e tij në Selhurst Park dhe Eagles mund të joshet të fitojnë para nga frika se ai mund të largohet falas.

Manchester United ka ndjekur progresin e tij, por aktualisht po eksploron një lëvizje për qendërmbrojtësin e Bayern Munichut, Matthijs De Ligt.

Reali është në treg për një qendërmbrojtës pasi ikona e klubit Nacho, 34 vjeç, u largua në fund të kontratës së tij për t’u bashkuar me skuadrën saudite Al Qadsiah.

Guehi ka qenë ndoshta lojtari më i mirë i Anglisë në Euro të kësaj vere, pavarësisht se ishte turneu i tij i parë i madh.

Ai ishte i shkëlqyer në dy ndeshjet e para në grup kundër Serbisë dhe Danimarkës, duke u dukur i sigurt me ndërprerjet, pasimet dhe goditjet e tij.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 3 Korrik, 2024 13:56