Inter siguron shërmbimet e mbrojtësit spanjoll Josep Martinez

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 9 Korrik, 2024 19:47

Inter siguron shërmbimet e mbrojtësit spanjoll Josep Martinez

Inter ka siguruar shërbimet e Josep Martinez, mbrojtësit spanjoll i cili do të shtohet në skuadrën e kampionëve të Italisë. Pas dështimit për të siguruar Benton, “Zikaltërit” kanë gjetur një alternativë të re për portën, pasi Martinez është prezantuar zyrtarisht nga klubi.

Për kartonin e 26-vjeçarit, Inter ka paguar 15 milionë euro Genoa. Martinez do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare. Plani i drejtuesve të Inter është që ai të alternohet me zviceranin Sommer dhe të bëhet titullar i padiskutueshëm sezonin e ardhshëm.

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 9 Korrik, 2024 19:47