Sulm ajror në një shkollë në Gaza, humbin jetën 19 persona

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 9 Korrik, 2024 21:40

Sulm ajror në një shkollë në Gaza, humbin jetën 19 persona

Një sulm ajror ka ndodhur në një shkollë në Gaza, ku raportohet se kanë humbur jetën të paktën 19 persona.

Ministria e Shëndetësisë tha në një deklaratë se Izraeli kishte në shënjestër portën e një shkolle që strehon njerëz të zhvendosur në qytetin e Abasan, në lindje të qytetit të Khan Younis, duke e quajtur atë një masakër të tmerrshme kundër qytetarëve të zhvendosur.

53 persona të tjerë u plagosën dhe numri i të vdekurve pritet të rritet pasi viktimat janë ende duke u transferuar në spitalin Nasser në Khan Younis.

Driton Zenku
Botuar nga Driton Zenku 9 Korrik, 2024 21:40