“Fol tani!” Talenti i Spanjës “hakmerret” ndaj Rabiot për kritikat që i bëri para ndeshjes

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 10 Korrik, 2024 12:47

“Fol tani!” Talenti i Spanjës “hakmerret” ndaj Rabiot për kritikat që i bëri para ndeshjes

Erik ten Hag është gati të hapë një cikël fitues te Manchester United. Tekniku holandez rinovoi me “Djajtë e Kuq” deri në 2026.

Ten Hag mban postin e trajnerit të skuadrës me më shumë tifozë në planet prej verës së vitit 2022.

Gjatë këtyre dy sezoneve, “ish”-i i Ajaxit ka udhëhequr United drejt fitimit të EFL Cup (2023) dhe FA Cup (2024).

Dhe është optimist për të ardhmen, duke theksuar se djemtë e tij do të garojnë për arritjen e sukseseve të tjera.

Jam tek United për të fituar trofe. Kemi ngritur në qiell dy kupa deri tani pas një periudhe prej 6 vitesh pa triumfe, kështu që jemi në rrugën e duhur.

E ardhmja është e kuqe. Nuk do të rinovoja nëse nuk do të kisha besim në fitimin e trofeve të tjerë”, shprehet 54-vjeçari.

Objektivi i madh është rrëzimi i Manchester Cityt nga froni dhe rikthimi te titulli kampion, trofe që në “Old Trafford” mungon prej sezonit 2012/2013.

Edicion gjatë së cilit skuadra e drejtuar nga legjenda Sir Alex Ferguson fitonte Premier Leaguen për herë të 20-të në histori.

Drin Zenku
Botuar nga Drin Zenku 10 Korrik, 2024 12:47