454 raste të reja, 15 të vdekur nga CoVid-19

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 16:57

454 raste të reja, 15 të vdekur nga CoVid-19

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.019 testime ndërsa janë regjistruar 454 raste të reja me koronavirus.

Nga ministria njoftojnë se 236 persona janë shëruar në 24 orët e fundit.

Si pasojë e komplikimeve të shkaktuara nga koronavirusi 15 persona e kanë humbur jetën.

Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë janë evidentuar 206.077 raste me koronavirus, numri i personave të shëruar është 190.806, ndërsa i të vdekurve është 7.232.

Numri i rasteve aktive është 8.039.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 16:57
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.