568 raste të reja, 12 viktima nga Covid-19

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:32 Updated

568 raste të reja, 12 viktima nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë janë regjistruar 568 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19 nga 3594 testime të kryera.

Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në Shkup, 230, Kumanovë 44, Manastir 39 etj. Gjatë ditës së sotme është rritur ndjeshëm numri i viktimave. Kanë ndërruar jetë plotë 10 pacientë, 7 vetëm në Shkup, 3 në Kumanovë dhe të tjerët nga klinikat e ndryshme të vendit. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) njoftojnë për 293 pacientë të shëruar. Në vend janë 7131 raste aktive me Koronavirus.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:32 Updated

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...