568 raste të reja, 12 viktima nga Covid-19

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:32

568 raste të reja, 12 viktima nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë janë regjistruar 568 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19 nga 3594 testime të kryera.

Numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në Shkup, 230, Kumanovë 44, Manastir 39 etj. Gjatë ditës së sotme është rritur ndjeshëm numri i viktimave. Kanë ndërruar jetë plotë 10 pacientë, 7 vetëm në Shkup, 3 në Kumanovë dhe të tjerët nga klinikat e ndryshme të vendit. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) njoftojnë për 293 pacientë të shëruar. Në vend janë 7131 raste aktive me Koronavirus.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:32
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.