A do ta ndihmojë BE drejtësinë në vend?

A do ta ndihmojë BE drejtësinë në vend?

Burime nga Brukseli nuk përjashtojnë mundësinë që BE të ndihmojë proceset që kanë të bëjnë me reformat në drejtësinë e vendit. Ky lajm vjen pas dështimit të PSP-së në Shkup.

BE-ja nuk përjashton mundësinë e dërgimit të një misioni mbikqyrës dhe asistues në Maqedoninë e Veriut pasiqë Brukseli ka drojë se vendi do të mund të shkojë drejt një krize më të thellë.

Ky mission i BE-së do të ishte i përqëndruar tek prokuroria special që do të ishte edhe një support i fuqishëm për këtë institucion që po përballet me bariera të ndryshme nga strukturat politike.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 20 Korrik, 2019 20:09

HAPËSIRË E SPONSORIZUAR

Loading...

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

REKLAMA