A do ta tërheq dorëheqjen Zaevi, ja çfarë thotë Imer Selmani?

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 2 Nëntor, 2021 10:09

A do ta tërheq dorëheqjen Zaevi, ja çfarë thotë Imer Selmani?

Ish-politikani dhe afaristi Imer Selmani në emisionin “24 analizë” në TV24 është në mëdyshje se Zoran Zaev do të tërhiqet nga vendimi për dorëheqje nga postet e kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, përcjell INA.

“Ajo që i intereson të gjithëve është se çka do të ndodhë pas dorëheqjes së Zaevit nga postet e kryeministrit dhe liderit të LSDM-së. Partnerët e koalicionit thanë se është vendim i shpejtuar dhe se shumica parlamentare është e brishtë, por stabile. Zaevi ishte mjaft i bindur dhe dyshoj se do ta tërheq vendimin për dorëheqje”, theksoi Selmani. (INA)

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 2 Nëntor, 2021 10:09
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.