A do të pranojë ASH të jetë pjesë e Qeverisë me Apasievin?

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 21:34

A do të pranojë ASH të jetë pjesë e Qeverisë me Apasievin?

Edhe pse u paralajmërua shumica e re parlamentare, bisedimet për formimin e Qeverisë së re ende nuk kanë filluar, bëri të ditur deputeti i ASH-së, Halil Snopçe në Magazinën Informative të TV21. Snopçe u pyet nëse Aleanca për Shqiptarët do të pranojë që të jetë pjesë e një Qeverie të re ku bën pjesë edhe Dimitar Apasiev, deputet dhe kryetar i “Së Majtës”. Nuk morëm përgjigje konkrete. Ai tha se me rëndësi është që të rrëzohet kjo Qeveri.

TV21: A do të kishit pranuar të jeni pjesë e një Qeverie në të cilën do të ishte edhe Apasievi?

“Tentojnë ta veshin këtë disunksionit politik. Për ASH-në primare është koncepti i konjuksionit politik, që ky regjim të rrëzohet, të dekriminalizohet dhe të mos ketë më raste të kriminalizuara”, u shpreh Snopçe në 21LiveNews.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 21:34
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.