A do të pranojë faktori ndërkombëtar shumicën e re?

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 20:58

A do të pranojë faktori ndërkombëtar shumicën e re?

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka njoftuar se partitë opozitare kanë bërë shumicë të re në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Mickoski në rrjetet sociale, ka postuar fotografi së bashku me përfaqësuesit e Lëvizjes Besa, Aleancës për Shqiptarët, Alternativës dhe partisë “E Majta”.

“Vjen e ardhmja e re, koha e re dhe shpresa e re. Na presin sfida të fuqishme, të vetëdijshëm dhe falënderues për mbështetjen së bashku do të kemi sukses. Maqedonia do të ketë sukses. Kemi shumicë të re”, ka shkruar Mickoski.

Por a do të pranojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian shumicën e re anti-perëndimore të VMRO-DPMNE-së që përfshin Apasievin e “Levicës”, i cili ka qëndrim kategorik kundër Marrëveshjes së Ohrit, kundër Marrëveshjes së Prespës dhe kundër emrit të ri kushtetues, Maqedoni e Veriut.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 20:58

28
Nën
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot në emrin e tij dhe në emër të deputetëve...
28
Nën
Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka lëshuar urimin e tij për 28 néntorë. Në urimin...
28
Nën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka lëshuar urim me rastin e Ditës...
27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...