A e ka dorëzuar dorëheqjen Zaevi? – Flasin nga Kuvendi

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 12:01

A e ka dorëzuar dorëheqjen Zaevi? – Flasin nga Kuvendi

Kuvendi informon gjithashtu se kryeministri Zoran Zaev ende nuk e ka dorëzuar dorëheqjen në legjislativ. Në takimin e sotëm koordinues me Xhaferin nuk është diskutuar fare për hapat e ardhshëm që do të pasonin pas deklaratës së mbrëmshme të Zaevit se po jep dorëheqje nga posti i kryeministrit.Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, pas marrjes së rezultateve zyrtare nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, do të thërrasë seancën për verifikimin e mandateve të deputetëve të rinj që duhet të zëvendësojnë deputetët aktualë që janë zgjedhur kryetarë të komunave. Vendet e kryetarëve të zgjedhur në Kuvend duhet t’i zënë kandidatët e radhës në listën e partive politike.

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 12:01

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...