A është e gjallë ideja Zaev-Mickoski për qeveri pa BDI, përgjigjet Ahmeti

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 21:07

A është e gjallë ideja Zaev-Mickoski për qeveri pa BDI, përgjigjet Ahmeti

A ka gjëra që nuk mund t’i ndajmë me publikun – tha lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, në një intervistë për “360 gradë” në MRT 1, i pyetur për të komentuar pretendimet publike se kontaktet e ish-kryeministrit Zoran Zaev dhe lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, pas syve të opinionit vazhdojnë se një nga idetë që po diskutojnë është qeverisja (e VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së) pa BDI, përcjell FLAKA.

Shikoni segmentin e intervistës me Ahmetin në të cilën diskutohet për këtë temë, e cila fillon me pyetjen – a i beson Zaevit për atë që i tha në drekën në Strumicë më 5 janar të këtij viti – se ai dhe Mickoski janë dakorduar për një qeveri pa BDI. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 21:07
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.