A është hakuar llogaria e shefit ekzekutiv të Facebook?

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Qershor, 2023 20:33

A është hakuar llogaria e shefit ekzekutiv të Facebook?

Përdoruesit e rrjetit kanë mbetur në pezullim pas një postimi të çuditshëm në Facebook të bërë nga CEO Mark Zuckerberg.

Me postimin ‘1140648592060760981’, kanë lindur spekulime për një incident të mundshëm hakerimi.


Mbetet akoma e pakonfirmuar nëse llogaria ishte komprometuar ose nëse vetë Zuckerberg e bëri postimin.

Situata ka ngjallur kuriozitet, duke çuar në pyetje se kush mund të jetë përgjegjës.

Në një kthesë të mëtejshme, postimi u fshi brenda 30 minutave, duke shtuar intrigën.

Komuniteti i teknologjisë pret me padurim një deklaratë zyrtare nga vetë Zuckerberg, pasi shqetësimet për sigurinë e llogarisë së tij vazhdojnë, raporton startuppakistan.

Ekipi i sigurisë i Facebook po heton me zell këtë çështje.

/Shqip.com

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Qershor, 2023 20:33
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.