ABBA rikthehet me album të ri pas katër dekadash

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 23:39

ABBA rikthehet me album të ri pas katër dekadash

Grupi suedez i popit, ABBA, bëri një rikthim të shumëpritur të premten me albumin e ri “Voyage”.

Grupi u rikthye gati katër dekada pas ndarjes. Agnetha Falstkog, Bjorn Ulvaeus, Benny Andersson dhe Anni-Frid Lyngstad – që bashkë formojnë akronimin ABBA – nuk kanë nxjerrë ndonjë këngë të re që nga ndarja e tyre në vitin 1982 – një vit pas albumit të tyre të fundit “The Visitors”.  

“Voyage”, me 10 këngë të reja, u nxor në mesnatë, në zona të ndryshme kohore. ABBA ka njoftuar në shtator se do të ribashkohet dhe se do të nxjerrë albumin e ri.

I formuar në vitin 1972 në Stokholm, grupi është bërë i njohur globalisht pasi ka fituar festivalin evropian të këngës, Eurovision, në vitin 1974, me këngën “Waterloo”.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 23:39

06
Dhj
Ambasadorja e SHBA-së në vend, Anxhela Ageler sonte theksoi se është konfuz procesi për zgjedhjen...
06
Dhj
Ajo ka një apartament në Shkup prej 54 metrash katrorë si pronë e saj personale,...
06
Dhj
Riorganizimi i administratës nënkupton reduktimin e disa institucioneve, nga 140 institucione që janë nën ombrellën...
06
Dhj
Qytetarët nuk u besojnë as politikanëve, as institucioneve, kështu vlerëson Insituti për Demokraci, një hulumtim...