Abramovic ka refuzuar 3 miliardë funte për Chelsean

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka October 23, 2019 20:04

Abramovic ka refuzuar 3 miliardë funte për Chelsean

Daily Mail raporton se Roman Abramovic ka refuzuar një ofertë pre 3 miliardë funte për shitjen e Chelseat.

Abramovic prej disa kohësh i refuzohet viza për në Britani dhe nuk është pranë klubit.

Këtë sezon klubi ishte i dënuar për të mos bërë edhe shit-blerje, teksa i iku edhe trajneri Sarri për tek Juventus.

Pavarsisht të gjitha këtyre problemeve Abramovic ka shprehur edhe një herë dashurinë që ka për Chelsean duke mos e shitur edhe për një shifër të majme prej 3 miliardë funtesh ose 3.47 miliardë euro.

Sipas mediave britanike, personi që dëshironte ta blinte është nga lindja e mesme, por nuk japin asnjë emër.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka October 23, 2019 20:04