Adele zbulon titujt e këngëve të albumit të ri “30”

Redaksia
By Redaksia 3 Nëntor, 2021 23:51

Adele zbulon titujt e këngëve të albumit të ri “30”

Adele më në fund ka publikuar listën e këngëve të albumit të saj të ardhshëm “30”, i cili do të publikohet më 19 nëntor.

CD-ja e krijueses së shumë hiteve është renditur në faqen e kompanisë amerikane të shitjes ‘Target’ dhe përfshin 12 këngë së bashku me tre këngë shtesë.

Titujt e projekteve të 33-vjeçares përfshijnë: “Cry Your Heart Out”, “Love Is A Game” dhe “I Drink Wine” – pasi këngëtarja e fuqishme jep një pasqyrë të sinqertë për divorcin e saj në vitin 2019 nga ish-bashkëshorti, Simon Konecki.

“30” është lansimi i parë i Adele pas thuajse gjashtë vitesh, që nga viti 2015.

Ajo gjithashtu specifikon se albumi është realizuar në bashkëpunim me Greg Kurstin, Max Martin dhe Shellback e Tobias Jesso duke vazhduar me Inflo dhe Ludwig Goransson.

Këngë të tjera që lënë të kuptohet për ndarjen e artistes amerikane përfshijnë “To Be Loved” dhe “Can’t Be Together”.

Albumi përmban gjithashtu këngën “Easy On Me” që e solli vetëm pak javë më parë dhe që tashmë ka pushtuar çdo top-listë.

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të këngëve:

1. Strangers By Nature

2. Easy On Me

3. My Little Love

4. Cry Your Heart Out

5. Oh My God

6. Can I Get it

7. I Drink Wine

8. All Night Parking

9. Woman Like Me

10. Hold On

11. To Be Loved

12. Love Is a Game.

Këngë shtesë

13. Wild Wild West

14. Can’t Be Together

15. Easy On Me. /Telegrafi/

Redaksia
By Redaksia 3 Nëntor, 2021 23:51