Aeroplani rus goditet nga rrufeja teksa fluturonte

Aeroplani rus goditet nga rrufeja teksa fluturonte

Një nga aeroplanët më të mëdhenj të ngarkesave në botë raportohet se u godit nga rrufeja ndërsa po fluturonte.

Aeroplani thuhet se ishte i ngarkuar me pajisje mbrojtëse shëndetësore nga Kina në Evropë dhe duket se ka shpëtuar paq nga ngjarja e rrallë.

Modeli rus Antonov An-124-100 ‘Ruslan’ u godit në zbritjen e tij për një ndalesë karburanti në Krasnoyarsk në Siberi. Fotografitë e aeroplanit në aeroportin e Krasnoyarsk tregojnë hundën e tij të “dëmtuar” pas goditjes nga rrufeja.

Ai ishte në rrugë nga Shanghai drejt Porto në Portugali teksa transportonte pajisje jetësore të mbrojtjes personale.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 29 Maj, 2020 22:45

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.