Ahmeti e përsërit: Nuk kemi nevojë për më tepër se dy parti

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 17 Shtator, 2023 22:51

Ahmeti e përsërit: Nuk kemi nevojë për më tepër se dy parti

Ideja e formimit të Fronti europian vjen si rezultat se shqiptarëve “nuk i duhen më shumë se dy parti politike, kështu vlerësoi lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në intervistë për TV21.

“E ke për shembull te shqiptarët… Djali i hallës është me një parti, i tezës në një tjetër, i mixhës në një tjetër dhe konfrontohen njerëzit nëpër familje tani”, tha më tej Ahmeti.Ai shtoi se kjo do të sillte edhe më shumë mandate në parlament. “Sa më shumë mandate që ke, aq më shumë i nderuar do të jesh. Unë dua të jem i nderuar te shqiptarët”, tha Ahmeti.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 17 Shtator, 2023 22:51
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.