Ahmeti fton në takim të përbashkët Selën, Gashin, Kasamin dhe Thaçin

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 10 Gusht, 2020 11:30

Ahmeti fton në takim të përbashkët Selën, Gashin, Kasamin dhe Thaçin

Bashkimi Demokratik për Integrim përmes një komunikate ka njoftuar opinionin për thirrjen publike për një takim mes liderëve të partive politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

“Në emër të Kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, pas zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare më 15 korrik 2020, kemi nderin t’ju ftojmë në takim të përbashkët të tryezës së partive parlamentare shqiptare”, thuhet në kumtesën e BDI-së.

Në takim janë të ftuar kreu i Alternativës, Afrim Gashi, ai i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, si dhe kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami dhe kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi.

Në kumtesë thuhet se takimin do të realizohet në ditën e përvjetori të Marrëveshjes së
Ohrit, respektivisht të enjten.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 10 Gusht, 2020 11:30