Ahmeti kujton Enver Haradinaj në 17 vjetorin e ndarjes nga jeta

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 15 Prill, 2022 12:33

Ahmeti kujton Enver Haradinaj në 17 vjetorin e ndarjes nga jeta

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka përkujtuar Enver Haradinaj, veprimtarin e çështjes kombëtare dhe luftëtarin e UCK-së në 17 vjetorin e ndarjes nga jeta.

Statusi i plotë i Ahmetit në facebook:

Sot i bashkohemi me nderim kujtimit të familjes atdhetare Haradinaj në përvjetorin e 17-të të ndarjes nga jeta të birit të tyre Enverit, veprimtarit të çështjes kombëtare dhe luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Bashkë me Luanin dhe Shkëlzenin ishte zë i fuqishëm kushtrimi i lirisë dhe jehona e tyre u bë forcë e frymëzim veprimi kombëtar nën një ideal, atë të çlirimit nga kthetrat e padrejta të okupimit.

E nderuara familje Haradinaj, të rroni e ta kujtoni gjithmonë me krenari kontributin e bijve tuaj në rrugën e lirisë!

LAVDI!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 15 Prill, 2022 12:33
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.