Ajaxi fiton superkupën e Holandës

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka July 27, 2019 21:24

Ajaxi fiton superkupën e Holandës

Ajaxi ka arritur sonte të fitojë superkupën e Holandës. Kampioni holandez mposhti nënkampionin, PSV Eindhoven. Sezoni i ri në Holandë fillon më 3 gusht

Ajaxi ka vazhduar me paraqitje të mirë edhe pa disa nga yjet e saj duke e mposhtur PSV-në në  superkupë me rezultat 2-0.

Gjithçka filloi mirë për gjysmëfinalistin e Ligës së Kampionëve sezonin e kaluar ku ata kaluan në epërsi që në sekondat e parë të ndeshjes.

Ishte një kundërsulm klasik i Ajaxit ku shënoi Dolberg pas një asisti që mori nga Donny van de Beek.

PSV edhe pse tentoi që të shënoi dhe të barazon rezultatin, nuk e arriti këtë pasi që kampioni në fuqi arriti të mbrohet mirë.

Edhe pjesa e dytë fillon më mirë për Ajaxin.

Tetë minuta pasi që kishte filluar ndeshja, Daley Blind shënon një super gol për ta dyfishuar rezultatin.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka July 27, 2019 21:24