Aksident i rëndë në Shkup, gjashtë persona të lënduar

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Shtator, 2022 16:05

Aksident i rëndë në Shkup, gjashtë persona të lënduar

Sot në ora 04:35 të mëngjesit është raportuar se në rrugën “Bellasica”, përballë kryqëzimit me bulevardin “Goce Dellçev”, ka ndodhur një aksident në komunikacion ndërmjet dy automjeteve “Volkswagen Passat”, të dyja me targa të Shkupit, njërin e drejtonte D. M. (37), ndërsa tjetrin e drejtonte N.G (39).

Në aksident lëndime të rënda ka pësuar bashkudhëtari në automjetin e dytë A.S.(48) nga Shkupi, të diagnostikuar në Kompleksin klinik “Nënë Tereza”, ndërsa lëndime kanë pësuar edhe dy shoferët dhe bashkudhëtarët nga dy automjetet S.V.S..(47), A.D. (36) dhe S.T.(24), të gjithë nga Shkupi, që janë konstatuar në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit “Shën Naum i Ohrit” dhe Kompleksin e Klinikave “Nënë Tereza”.

Në vendin e ngjarjes kontroll është kryer nga policia e SPB Shkup.

Foto ilustruese / arkivë
Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Shtator, 2022 16:05
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.