Aksident tragjik, vdes një vajzë 19 vjeçare

Aksident tragjik, vdes një vajzë 19 vjeçare

Në një aksident i cili ndodhi në orën 04:05 në aksin Strumicë – Radovish në afërsi të fshatit Radiçevë, jetën e humbi 19-vjeçarja S.T. nga Strumica, ndërsa drejtuesi i automjetit F.D. ka marrë lëndime të rënda trupore dhe është transportuar në Qendrën Klinike në Shkup, kumtoi zëdhënësja e SPB Strumicë, Hrizantema Rendevska.

Në aksident janë përfshirë një kamion i markës “DAF” me targa të Radovishit i drejtuar nga S.T. (44) dhe një veturë “Folksvagen sharan” me targa bullgare, e drejtuar nga F.D. (31).

Ekspertizë në vendin e ngjarjes ka kryer një ekip i SPB Strumicë.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 13 Tetor, 2019 23:06

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.