Akuzat e PD për zjarrvënie të qëllimshme, reagon ministrja Spiropali

Desk
By Desk 1 Prill, 2019 19:49

Zëdhënësja e Qeverisë dhe ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike, e cila pretendon se vatrat e zjarrit të shpërthyera në disa zona të vendit janë të qëllimshme, duke kërkuar gjithashtu thirrjen në prokurori të ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka.

“E dashur Zonja Çupi PD, flm për “dhuratën”, por s’jam shefja politike e Oltës. Kam nderin të jem mikja e kolegia e saj. Sa për qeverinë e destabilizuar mos qaj hallin e kalorësit xhan, dhe uroj sinqerisht të shihemi në zgjedhjet e 2021-shit. Të fala miqve!,” shkruan Spiropali.

Desk
By Desk 1 Prill, 2019 19:49