Ali Ahhmeti flet vetëm shqip, në TV24 dha intervistë në gjuhën amtare

Ali Ahhmeti flet vetëm shqip, në TV24 dha intervistë në gjuhën amtare

Maqedonia numëron ditët për referendum … Dhe ndërsa ka hezitim nga blloku maqedonas, në atë shqipëtar është mbështetje pothuajse unanime për marrëveshje e Prespës, dhe pse lideri i BDI kërcënon destabilizim nëse Maqedonia mbetet jashtë NATO-s, janë disa nga pyetjet që u është përgjigjur në shqip Ahemti, përcjell FLAKA.

Pyetjet i bëheshin nga gaztetarja Mërgja maqedonisht, ndërsa kishte përkthim për pyetjet dhe përgjigjet e Ahmetit.

Lideri i integristëve edhe një herë edhe në këtë intervistë pohoi se referendumi do të jetë i skuksesshëm. FLAKA

 

24 Анализа

24 Анализа

Posted by Телевизија 24 on Wednesday, September 26, 2018

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 26 Shtator, 2018 21:09

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

Marketing politik