Ali Ahmeti vizitoi pikën kufitare Bellanoc-Stançiq

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 20:50

Ali Ahmeti vizitoi pikën kufitare Bellanoc-Stançiq

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, i shoqëruar nga nënkryetari i partisë, Sadulla Duraku, ka vizituar sot pikën kufitare Bellanoc-Stançiq. Në këtë pikë kufitare mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, Ahmeti është pritur nga zëvendës kryeshefi, Memet Halimi. Ai e ka njoftuar Ahmetin për bashkëpunimin që realizohet në këtë pikë kufitare me policinë e Kosovës.

Halimi poashtu e ka njoftuar Ahmetin për përfaqësimin adekuat në këtë pikë kufitare, ku gjithsej janë të punësuar 56 policë, e prej tyre 32 janë shqiptarë, 23 maqedonas dhe 3 serbë.

Pika kufitare Bellanoc-Stançiq u hap para më shumë se një viti e gjysmë dhe ajo afron komunën e Likovës dhe Kumanovës me Gjilanin dhe Vitinë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 20:50

09
Dhj
Sherri mes tre personave në Shkup për pak ka përfunduar pa viktima, kur njëri prej...
09
Dhj
Pas relativizimit të zërave se Aleanca për Shqiptarët do të bëhet pjesë e qeverisë si...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit, AlternAtivA edhe një herë e riafirmon përcaktimin e...
09
Dhj
Arben Taravari, u.d. Kryetar i ASH-së Përshëndes deklaratat e forta dhe hapat vendimtare të ndërmarra...