Andonovski nga VMRO-DPMNE: Askush nga ne nuk do të përdorë emrin e ri kushtetues

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 23:13

Andonovski nga VMRO-DPMNE: Askush nga ne nuk do të përdorë emrin e ri kushtetues

Stefan Andonovski nga VMRO-DPMNE, në paraqitjen e tij të sotme në “Click Plus” në TV21 tha se asnjëri prej tyre nuk do të përdorë emrin e ri kushtetues të vendit.

“Me Marrëveshjen e Prespës, Zoran Zaev arriti të imponojë një emër të ri në Republikën e Maqedonisë. Ky është realiteti i dhimbshëm për qytetarët maqedonas… Ju jeni ata që e sollët këtë realitet të ashpër në Maqedoni, por askush nga ne nuk do ta përdorë këtë shtojcë, ky është fakt”, tha Andonovski.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 23:13
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.