Anëtarësimi i Shqipërisë në BE, Tsipras telefonon Ramën

Desk
By Desk 4 Prill, 2019 19:39

Anëtarësimi i Shqipërisë në BE, Tsipras telefonon Ramën

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras zhvilloi sot një bisedë telefonike me kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

ATSH raporton se gjatë kësaj bisede, të dy kryeministrat diskutuan për reformat e ndërmarra nga Shqipëria dhe përgatitjet e nevojshme për fillimin e procesit të anëtarësimit të saj në Bashkimin Evropian.

Ata diskutuan gjithashtu rreth zhvillimeve rajonale dhe marrëdhënieve ekonomike dypalëshe.

Desk
By Desk 4 Prill, 2019 19:39