Anëtarësimi në BE/ Deputetët e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut takim në Shkup

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 29 Shtator, 2022 22:59

Anëtarësimi në BE/ Deputetët e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut takim në Shkup

Disa deputetë të Kuvendit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut kanë zhvilluar ditën e sotme një takim në Shkup.

Takimi vjen në kuadër të bisedimeve për anëtarësimin në BE ku, Kuvendet përkatëse luajnë një rol të rëndësishëm.

Lajmin e ka bërë të ditur kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

“Sot gjatë takimit të dytë mes deputetëve të kuvendeve të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në kuadër të forcimit të ekspertizës dhe kapaciteteve në lidhje me procesin e bisedimeve të anëtarësimit në BE, ku Kuvendet kanë rolin udhëheqës në këtë proces”- shkruan Balla.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 29 Shtator, 2022 22:59

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...