Anulimi i rivotimit në Zhelinë, Izairi i BDI-së: Vendimi politik ose korruptiv?

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 20:29

Anulimi i rivotimit në Zhelinë, Izairi i BDI-së: Vendimi politik ose korruptiv?

Ka reaguar kandidati i BDI-së për kryetar të Zhelinës, Fatmir Izairi pasi Gjykata Administrative anuloi vendimin e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve me çka u vendos që mos të ketë rivotim në Zhelinë.

Izairi ka hedhur dyshime se ky vendim i Gjykatës është politik ose korruptiv, megjithatë ka uruar kundërkandidatin nga Lëvizja Besa, Blerim Sejdiu i cili do të udhëheqë me Zhelinën edhe për 4 vitet e ardhshme.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 20:29
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.