Apple korrigjon problemin në kamerën e iPhone 14 Pro

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Shtator, 2022 20:44

Apple korrigjon problemin në kamerën e iPhone 14 Pro

Apple raportoi se publikoi përditësimin e ‘softuerit’ që korrigjon defektin e kamerës në iPhone 14 Pro kur përdoret me aplikacionet e mediave sociale si Instagram ose TikTok.

Përditësimi i iOS 16.0.2 tani është i disponueshëm me një sërë rregullimesh dhe arnime sigurie që përdoruesit mund t’i instalojnë tani në telefonat e tyre iPhone që nga modelet iPhone 8 e tutje.

Një nga gabimet që rregullon ka të bëjë me kamerën iPhone 14 Pro. Konkretisht, ai rregullon problemin e dridhjeve që hasën disa përdorues gjatë përdorimit të aplikacioneve të mediave sociale.

Ky gabim lëvizi kamerën dhe bëri që imazhet e kapura me kamerën e brendshme të ‘aplikacioneve’ të dukeshin të paqarta./21Media

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Shtator, 2022 20:44

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...