Arrestimi i tre zyrtarëve në Komunë të Prishtinës, Nënkryetari Zogaj: Jam intervistuar si dëshmitar

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Shtator, 2023 22:46

Arrestimi i tre zyrtarëve në Komunë të Prishtinës, Nënkryetari Zogaj: Jam intervistuar si dëshmitar

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj është deklaruar rreth arrestimeve që kanë ndodhur sot në Komunën e Prishtinës, shkruan Gazeta Express.

Ai konfirmoi se është intervistuar nga policia e Kosovës në cilësinë e dëshmitarit, në lidhje me rastin e ndalimit të tre zyrtarëve të komunës.

“Ky rast ndërlidhet me nënshkrimin e disa kontratave mbi vepër, të cilat ne si qeverisje i kemi trashëguar nga qeverisja e kaluar. Sipas kërkesave të drejtorive përkatëse, këto kontrata mbi vepër kanë qenë pozicione të domosdoshme për ofrimin e shërbimeve ndaj qytetarëve të Prishtinës”, ka shkruar Zogaj në “Facebook”.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë,

Ju njoftoj se sot pasdite jam intervistuar nga Policia e Kosovës, në cilësinë e DËSHMITARIT, në ndërlidhje me rastin e ndalimit të tre zyrtarëve komunal të Komunës së Prishtinës.

Ky rast ndërlidhet me nënshkrimin e disa kontratave mbi vepër, të cilat ne si qeverisje i kemi trashëguar nga qeverisja e kaluar. Sipas kërkesave të drejtorive përkatëse, këto kontrata mbi vepër kanë qenë pozicione të domosdoshme për ofrimin e shërbimeve ndaj qytetarëve të Prishtinës.

Institucionet e rendit dhe të drejtësisë janë duke e trajtuar këtë rast dhe ne mbesim në dispozicion e tyre, që rasti të trajtohet në plotni në pajtim me legjislacionin në fuqi.

Ju falënderoj për kujdesin.

Albani

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Shtator, 2023 22:46
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.