Arrestohen vjedhësit nga Shkupi, zbardhen katër vepra penale

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 2 Nëntor, 2021 11:25

Arrestohen vjedhësit nga Shkupi, zbardhen katër vepra penale

Gjatë ditës së djeshme (01.11.2021) në stacionin policor është kryer bisedë informative me F.I. 26 vjeçar dhe S.A. (28) që të dy nga Shkupi, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale “vjedhje e rëndë” në një bastore në lagjen e Shuto Orizares.“Personat në fjalë kanë pranuar veprat për të cilat akuzohen dhe ndaj tyre do të ngritën padi adekuate”, njoftojnë nga MPB.

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 2 Nëntor, 2021 11:25

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...