Arrestohet në Itali imami shqiptar nga Maqedonia, me urdhër të ministrit

Desk
By Desk April 12, 2019 21:13

Arrestohet në Itali imami shqiptar nga Maqedonia, me urdhër të ministrit

Është arrestuar në Itali një imam shqiptar nga Maqedonia. Arrestimi i Z.Sadikut, imam shqiptar është bërë me urdhër në ministrit të brendshëm të Italisë, Mateo Salvini.

Sipas informacioneve të para, arrestimi i imamit shqiptar është bërë në vazhdën e hetimeve që është duke bërë prokuroria italiane në luftën ndaj terrorizmit dhe aktiviteteve të dyshuara fetare.

Indeksonline mëson se imami me prejardhje nga Maqedonia ishte imam në xhaminë shqiptare në Grosseto.

Indeksonline mëson se arrestimi i personit në fjalë është bërë në mëngjesin e të hënës dhe po mbahet ende në paraburgim, shkruan Indeksonline.

Desk
By Desk April 12, 2019 21:13