Arrestohet një person në Pogradec, transportonte 83 emigrantë të paligjshëm

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 21:15

Arrestohet një person në Pogradec, transportonte 83 emigrantë të paligjshëm

Policia e Shqipërisë ka arrestuar një person që po transportonte 83 emigrantë të paligjshëm.

Sipas policisë, 31 vjeçar shqiptar u arrestua në flagrancë pasi po i jepte ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt pagesës, në dalje të qytetit të Pogradecit.

“Shtetasi është kapur nga shërbimet e policisë, në dalje të qytetit të Pogradecit, me mjetin kamion tip trailer, duke transportuar 83 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit prej 1 mijë e 150 euro secilit, iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ata bëjnë të ditur se po punohet për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë aktivitet kriminal.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 21:15

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....