Arrestohet një tetovar tek i cili është gjetur një pushkë karabin, plumba dhe kornizë për pushkë automatike

Arrestohet një tetovar tek i cili është gjetur një pushkë karabin, plumba dhe kornizë për pushkë automatike

Policia mbrëmë në orën 20,30, në bazë të urdhrit gjyqësor, ka kryer bastisje në shtëpinë e A.XH. në Tetovë, ku janë gjetur dhe marrë një pushkë karabin të kalibrit 8 х 57 JS, tre plumba të kalibrit 8х57 dhe një kornizë për pushkë automatike me 21 plumba të kalibrit 7.62 milimetra.

Personi është arrestuar në Stacionin Policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës penal, informuan sot nga MPB-ja.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 25 Gusht, 2019 17:59

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.