Arrihet marrëveshja mes Barcelonës dhe Xavit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:04

Arrihet marrëveshja mes Barcelonës dhe Xavit

Gjiganti spanjoll prej kohësh ka nisur kontaktet me Xavin.

Barcelona pak ditë më parë shkarkoi Ronald Koeman nga posti i trajnerit dhe kanë emëruar një trajner të përkohshëm.

Stolin e ‘Blaugranëve’ së shpejti pritet ta marrë ish-futbollisti i tyre Xavi Hernandez.

Sipas mediave spanjolle, marrëveshja tashmë është arritur dhe së shpejti drejtuesit e Barçës do të udhëtojnë në Doha për të finalizuar gjithçka.

Xavi shihet si person ideal për ta nxjerrur nga kriza klubin dhe për ta udhëhequr drejt sukseseve të reja pas një revolucioni që ka ndodhur në ekip, transmeton lajmi.net.

Pritet që brenda pak ditëve marrëveshja të zyrtariziohet.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:04
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.