Arrihet marrëveshja mes Barcelonës dhe Xavit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:04

Arrihet marrëveshja mes Barcelonës dhe Xavit

Gjiganti spanjoll prej kohësh ka nisur kontaktet me Xavin.

Barcelona pak ditë më parë shkarkoi Ronald Koeman nga posti i trajnerit dhe kanë emëruar një trajner të përkohshëm.

Stolin e ‘Blaugranëve’ së shpejti pritet ta marrë ish-futbollisti i tyre Xavi Hernandez.

Sipas mediave spanjolle, marrëveshja tashmë është arritur dhe së shpejti drejtuesit e Barçës do të udhëtojnë në Doha për të finalizuar gjithçka.

Xavi shihet si person ideal për ta nxjerrur nga kriza klubin dhe për ta udhëhequr drejt sukseseve të reja pas një revolucioni që ka ndodhur në ekip, transmeton lajmi.net.

Pritet që brenda pak ditëve marrëveshja të zyrtariziohet.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:04

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...