Arsenal me një këmbë në finale, barazim mes Çelsit dhe Frankufurtit

Desk
By Desk May 2, 2019 22:57

Arsenal me një këmbë në finale, barazim mes Çelsit dhe Frankufurtit

Frankfurt-Çelsi 1-1 (Jovic, Pedro)

45′ Pedro godet brenda zonës duke barazuar ndeshjen.

23′ Jovic kalon në avantazh Frankfurtin.

Frankfurt : Trapp, Hinteregger, Hasebe, Abraham, Falette, Fernandes, Rode, Da Costa, Kostic, Gacinovic, Jovic.

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Christensen, Luiz, Palmieri, Kante, Jorginho, Loftus-Cheek, Pedro, Willian, Giroud.

Arsenal-Valencia 3-1 (Diakaby, Lacazet x2, Abumeyang)

25′ Sulmuesi francez, Lacazete nuk përmbahet, shënon dhe golin e dytë.

18′ Lacazete barazon ndeshjen.

11′ Diakabi kalon në avantazh Valencian.

ARSENAL: Cech; Sokratis, Koscielny, Mustafi; Maitland-Niles, Xhaka, Guendouzi, Kolasinac; Ozil; Lacazette, Aubameyang

VALENCIA: Neto, Diakhaby, Garay, Paulista, Roncaglia, Piccini, Soler, Parejo, Gaya, Rodrigo, Guedes

Desk
By Desk May 2, 2019 22:57