ASH në opozitë reagonte ashpër, tani heshtë!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Qershor, 2023 11:20

ASH në opozitë reagonte ashpër, tani heshtë!

Shkruan: Naser Pajaziti

Më çudit fakti se si Aleanca për Shqiptarët dje gjatë gjithë ditës nuk e tha asnjë fjalë apo reagim pas shpalljes së dënimeve apo qortimeve sa për sy e faqe për të akuzuarit në rastin e djegies së Spitalit modular në Tetovë, ku u dogjën të gjallë 14 qytetarë.

Sa për kurreshtje shfletova arkivën një vit më parë dhe sa e sa reagime të ashpra, ku më bëri përshtypje një fjali e ashpër kundër partnerëve aktual të koalicionit: “pushteti i regjimit hibrid është më i rëndësishëm sesa jeta e qytetarëve”!

Të digjen gjallë 14 njerëz dhe askush të mos përfundoj prapa grilave, por vetëm me dënime me kusht, kjo ndodhë vërtetë vetëm në sistemet e kapura të drejtësisë. Jo më kot aleatët tanë ndërkombëtarë sidomos SHBA po alarmon çdo ditë për këtë katandisje!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Qershor, 2023 11:20
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.