Kthehu në faqen kryesore

Posts From Anila Fazliu

Kiev: Rreth 900 ushtarë rusë të vrarë në 24 orët e fundit, 453 mijë gjithsej

Vetëm në 24 orët e fundit, Forcat e Mbrojtjes të Ukrainës pretendojnë se kanë vrarë 890 ushtarë rusë, duke i çuar humbjet totale ruse nga Kievi që nga fillimi i pushtimit në shkurt 2022 në 453,650 të vrarë Këtë e

Read Full Article

Numri i të vdekurve në Gaza arrin në 33 mijë e 729, thotë ministria e shëndetësisë

33 mijë e 729 palestinezë janë vrarë dhe 76 mijë 371 janë plagosur në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori, tha ministria e shëndetësisë së Gazës në një deklaratë të dielën. Në 24 orët e fundit janë vrarë

Read Full Article

Ministri izraelit i Mbrojtjes: Konfrontimi me Iranin nuk ka përfunduar ende

Konfrontimi midis Iranit dhe Izraelit “nuk ka përfunduar ende”, tha të dielën Ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Yoav Gallant, pas sulmit të Teheranit ndaj Izraelit një natë më parë. “Shteti i Izraelit u sulmua me qindra raketa dhe [mjete ajrore

Read Full Article

Bota ka shprehur shqetësim të madh për sulmin iranian ndaj Izraelit

Presidenti amerikan Xho Bajden shprehu solidaritet me Izraelin pas sulmit nga Irani dhe u takua me ekipin e tij të sigurisë kombëtare për të diskutuar situatën, transmetuan n agjencitë botërore të lajmeve. “Angazhimi ynë për sigurinë e Izraelit përballë kërcënimeve

Read Full Article

Si i goditi në ajër Izraeli mbi 300 dronë të Iranit

Pothuajse të gjitha raketat balistike dhe dronët e lëshuar nga Irani në Izrael në një sulm të paprecedentë të shtunën vonë u kapën dhe nuk arritën të arrinin shenjën e tyre, sipas zyrtarëve izraelitë dhe amerikanë, duke theksuar mbrojtjen raketore

Read Full Article