Bajerni me rekord, golashënues dhe asistues më të mirë

Bajerni me rekord, golashënues dhe asistues më të mirë

Bajern Munih vazhdon marshimin drejt titullit kampion në Bundesligë, pasi që në takimn e  fundit “demoloi” Bajerin në Leverkuzen me 4-1, duke sjell Levandovskin në kreun e golashënuesve dhe Mylerin me rekord të ri. Alario hapi rezulutatin për vendasit, para se të shënojnë Koman, Goretzka dhe Gnabri, ndërsa Levandovski vulosi rezultatin, duke u ngjitur në kuaton e 30 golave në Bundesligë.

Ndërkohë Tomas Myler ka barazuar një rekord në Bundesligë, duke treguar se sa i rëndësishëm është bërë për skuadrën e Hansi Flik. Ai arriti rekordin e vendosur nga Kevin De Bryjn prej 20 asiste në një sezon në kampionatin gjerman.

Bajerni arriti kuotën e 90 golave pas 30 ndeshjeve të luajtura, duke vendosur një rekord të ri në kampionatin gjerman.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 6 Qershor, 2020 20:41

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.