“Ballkani Perëndimor duhet të integrohet në BE”, ministri grek: Nuk duam mosmarrëveshje Serbi-Kosovë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 23:11

“Ballkani Perëndimor duhet të integrohet në BE”, ministri grek: Nuk duam mosmarrëveshje Serbi-Kosovë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka deklaruar se së fundmi se Ballkani Perëndimor duhet të integrohet sa më parë në BE.

Sipas tij nëse kjo nuk ndodh, për fat të keq do të bëhet sërish “Ballkan” në kuptimin e keq të fjalës, raporton abcnews.al.

Më konkretisht, ai tha se për momentin jemi para fillimit të krizës në Maqedoninë e Veriut. Duke iu referuar debatit të nesërm të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut për mocionin e besimit, ai tha “mos e paragjykoni rezultatin, mos mendoni se qeveria Zaev e ka përfunduar ciklin e saj”.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 23:11
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.