“Ballkani Perëndimor duhet të integrohet në BE”, ministri grek: Nuk duam mosmarrëveshje Serbi-Kosovë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 23:11

“Ballkani Perëndimor duhet të integrohet në BE”, ministri grek: Nuk duam mosmarrëveshje Serbi-Kosovë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka deklaruar se së fundmi se Ballkani Perëndimor duhet të integrohet sa më parë në BE.

Sipas tij nëse kjo nuk ndodh, për fat të keq do të bëhet sërish “Ballkan” në kuptimin e keq të fjalës, raporton abcnews.al.

Më konkretisht, ai tha se për momentin jemi para fillimit të krizës në Maqedoninë e Veriut. Duke iu referuar debatit të nesërm të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut për mocionin e besimit, ai tha “mos e paragjykoni rezultatin, mos mendoni se qeveria Zaev e ka përfunduar ciklin e saj”.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 23:11

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...