Banori i Vrapçishtit përdhunon motrën e tij

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:30

Banori i Vrapçishtit përdhunon motrën e tij

Nga Prokuroria Themelore e Gostivarit njoftojnë se ka nisur procedurë hetimore kundër 18 vjeçari nga fshati Senakos të Komunës së Vrapçishtit i cili akuzohet se ka kryer veprën penale ‘incest’.

“Më 15 korrik, i akuzuari ka përdhunuar gjysmë-motrën e tij e lindur në vitin 2009. Edhe pse viktima gjatë gjithë kohës ka qarë dhe bërtitur, ai përdhunuar atë duke përdorur forcë fizike”, thonë nga Prokuroria.

Ata shtojnë se pas përdhunimit ai e ka kërcënuar viktimën se nëse u thotë prindërve do të përsërisë veprimin.

Prokurori publik në Gjykatën Penale në Gostivar propozoi vazhdimin e masës së paraburgimit për personin e akuzuar.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:30
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.