Banori i Vrapçishtit përdhunon motrën e tij

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:30

Banori i Vrapçishtit përdhunon motrën e tij

Nga Prokuroria Themelore e Gostivarit njoftojnë se ka nisur procedurë hetimore kundër 18 vjeçari nga fshati Senakos të Komunës së Vrapçishtit i cili akuzohet se ka kryer veprën penale ‘incest’.

“Më 15 korrik, i akuzuari ka përdhunuar gjysmë-motrën e tij e lindur në vitin 2009. Edhe pse viktima gjatë gjithë kohës ka qarë dhe bërtitur, ai përdhunuar atë duke përdorur forcë fizike”, thonë nga Prokuroria.

Ata shtojnë se pas përdhunimit ai e ka kërcënuar viktimën se nëse u thotë prindërve do të përsërisë veprimin.

Prokurori publik në Gjykatën Penale në Gostivar propozoi vazhdimin e masës së paraburgimit për personin e akuzuar.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:30

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare