Barca gati të bëjë gjithçka, për të kthyer Neymarin

Barca gati të bëjë gjithçka, për të kthyer Neymarin

Neymar në Barcelonë? Do të ishte rikthimi më emocionues që ka parë bota e futbollit.

Ylli brazilian në vitin 2017, për 222 milionë euro ishte transferuar nga Barcelona te PSG, për t’u bërë lojtari më i shtrenjtë në histori.

Transferimi te PSG nuk ka dalë të jetë vendim i qëlluar për 28 vjeçarin, që asnjëherë nuk ka gjetur formën që ka pasur në ‘Camp Nou’, kur luante përkrah Lionel Messit.

Një rikthim i tij te Barcelona, është përmendur jo pak herë, dhe duket se ka ardhur koha për veprime konkrete.

Sipas El Confidencial, presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu, po bëhet i gati të sakrifikojë edhe yje të skuadrës, për rikthimin e Neymar.

Me Messin, Neymar dhe Luis Suarez, Barcelona ka pasur sulmin më të mirë në botë për disa vite.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 12 Shkurt, 2020 20:06

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.