Barcelona bën goditjen e parë madhore në merkato

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Korrik, 2022 19:35

Barcelona bën goditjen e parë madhore në merkato

Jan Veseli, është zyrtarisht anëtar i ri i Barcelonës pas ndarjes nga Fenerbahçe. Basketbollisti çek firmosi një kontratë trevjeçare me katalanasit dhe është nënshkrimi i parë madhor i gjigantit spanjoll në merkaton e verës.

Veseli luajti te skuadra turke e Fenerbahçes, ku kaloi tetë vite të suksesshme. Në vitin 2017, u shpall  kampion i Evropës me skuadrën turke, ndërsa katër herë ka fituar titullin në Turqi.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Korrik, 2022 19:35