Barcelonës i refuzohet oferta për talentin e Gjermanisë

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 7 Nëntor, 2019 20:28

Barcelonës i refuzohet oferta për talentin e Gjermanisë

Barcelona ka tentuar të nënshkruajë me yllin e Salzburg, i cili pëlqehet edhe nga Liverpool e Arsenal.

Skuadra katalane ka nisur një ofertë prej 15 milionë eurove për lojtarin e Red Bull Salzburg, Karim Adeyemi.

‘Transfermarkt’ raporton se Barca ka bërë një ofertë prej 15 milionë eurove për Aydemi, por oferta është refuzuar, transmeton lajmi.net.

17 vjeçari luan si i huazuar tek Liefering, dhe ka shënuar pesë gola duke shtuar edhe katër asistime, në 10 ndeshje të këtij sezoni.

Barca mund të bëjë një tjetër ofertë pas refuzimit të së parës, por në konkurrencë do të ketë edhe Liverpool e Arsenal. /Lajmi.net/

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 7 Nëntor, 2019 20:28